Analiza stanu reduktorów wciągarek dźwigów/suwnic


Stosowanie metod diagnostyki technicznej (analiza drgań, endoskopia) oraz ponad 30-letnie doświadczenie przemysłowe, daje możliwość oceny stanu wciągarki dźwigu/suwicy bez konieczności wyłączenia urządzenia z użytkowania na kilka dni.  

Szczegółowe pomiary i  analiza drgań/wibracji reduktorów,
  za pomocą analizatora drgań SKF® Microlog  serii GX, pozwalają na szybkie i bez postojowe  identyfikowanie niesprawności i uszkodzeń części składowych reduktorów (łożyska, ślimak, ślimacznica, koła zębate). Dzięki takiemu podejściu możesz wytypować części i zaplanować stosowny remont UTB w trakcie produkcji - oszczędność czasu i kosztów dla eksploatującego!

Nasza metoda nie wymaga kosztownego i czasochłonnego rozebrania reduktorów napędowych celem oceny jego stanu:

  • Widoczna nie prostoliniowość prowadnic kabiny dźwigu w ponad 30 letnim dźwigu.
    Widoczna nie prostoliniowość prowadnic kabiny dźwigu w ponad 30 letnim dźwigu.
  • Korzystamy ze sprzetu firmy Sokkia Total Station 3D.
    Korzystamy ze sprzetu firmy Sokkia Total Station 3D.

Precyzyjne pomiary 3D prowadnic dźwigów, torowisk suwnic


Dla dźwigów/suwnic z przekroczonym resursem podczas przeglądu specjalnego wymaganym jest raport z pomiaru geometrii prowadnic/ torowisk. 
Precyzyjna geometria 3D czyli pomiary i ewentualna korekta wzajemnego położenia prowadnic/torowisk, jak również osiowanie wałów silnika dźwigu z reduktorem są istotne dla komfortu jazdy oraz wydłużają czas niezawodnej eksploatacji.
Dla UTB montowanych ponad 20-30 lat temu, ważne jest dodatkowo często spotykane zużycie eksploatacyjne prowadnic/torowisk. Wykonujemy precyzyjne pomiary 3D całych prowadnic/torowisk i nadzorujemy proces ich wymiany bądź prostowania przez uprawnionych konserwatorów.
Dotyczy to zarówno podstawowej czynności jaką jest osiowanie sprzęgieł, jak i wzajemnego ustawienia prowadnic/torowisk z dokładnością nawet do 0,05mm/m.

Badania NDT spoin

W zakresie przeglądu specjalnego wymaganym są badania nieniszczące spoin newralgicznych części urządzeń UTB.
Wykonujemy usługę badania i oceny połączeń nierozłącznych. Współpracujemy z ośrodkami i osobami posiadającymi stosowne uprawnienia do oceny złącz spawanych, honorowane przez UDT.